czerwiec 2022

Szkoleniowcy mają sojusz

Szkoleniowcy mają sojuszInstytut Badań Edukacyjnych objął patronatem drugą edycję Kongresu Edukacji Pozaformalnej i uczestniczył w tym wydarzeniu 23 czerwca 2016 r. w Łodzi. W KEP wzięło udział prawie. 300 osób z  branży szkoleniowej w Polsce: firm szkoleniowych i doradczych, trenerów i coachów, organizatorów lifelong learning.

Gośćmi honorowymi byli: wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć, Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego oraz Wallis Goelen-Vandebrock, kierownik w Dyrekcji Generalnej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego, Komisji Europejskiej.

Szkoleniowcy mają sojusz

Kongres poświęcony był debatom m.in. nad szansami i wyzwaniami rynku szkoleń oraz budowaniem systemu zapewnienia jakości usług. Wprowadzenie do nowego systemu, poświęcone ustawie o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, zrobiła dyrektor Urszula Martynowicz z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Eksperci IBE opowiadali o szansach, jakie Zintegrowany System Kwalifikacji stwarza branży szkoleniowej. Uczestnikom przekazano również liczne publikacje na temat ZSK.

Szkoleniowcy mają sojusz

Ważnym wydarzeniem podczas kongresu było powołanie Sojuszu Edukacji Pozaformalnej – porozumienia, które będzie stanowiło reprezentację sektora szkoleniowego w Radzie Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.