czerwiec 2022

Z rektorami o piątym poziomie PRK

Z rektorami o piątym poziomie PRKKrótkie cykle kształcenia o oczko niżej niż licencjat. Takie określenia tego poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji pojawiły się na konferencji  „Poziom 5 – brakujące ogniwo. Uczelnia, społeczeństwo, rynek pracy”.

Spotkanie było podsumowaniem trzyletniego projektu badawczego, prowadzonego przez Fundację Rektorów Polskich wspólnie z partnerem instytucjonalnym firmą Pearson Central Europe oraz grupą uczestniczących uczelni.  FRP próbuje przekonać  uczelnie do włączenia się w przygotowanie oferty edukacyjnej, wpisującej się w ten poziom ramy. Jako przykład podaje system amerykański, gdzie bardzo popularne są koledże.

W niedalekiej przyszłości  piąty poziom kwalifikacji będzie – zdaniem Fundacji Rektorów Polskich - bardzo ważnym czynnikiem rozwoju kapitału ludzkiego. Szczególnie w kontekście osób z pewnym doświadczeniem zawodowym, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje lub zupełnie się przebranżowić.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji FRP:

Więcej szczegółów na temat konferencji i projektu badawczego „Piąty poziom Krajowej Ramy Kwalifikacji”: