Międzynarodowa konferencja podsumowująca projekt NQF-in

W trakcie konferencji przedstawiciele renomowanych europejskich instytucji będą dyskutować o modelach organizacyjnych i finansowych dotyczących włączania kwalifikacji nadawanych poza formalnymi systemami edukacji do krajowych ram kwalifikacji. Konferencja odbędzie się 5-6 czerwca w Warszawie, a udział w niej jest bezpłatny.

Konferencja będzie doskonałą okazją, by przyjrzeć się systemom kwalifikacji w kilkunastu państwach europejskich, m.in. Chorwacji, Czechach, Irlandii, Francji, Polsce, Szkocji oraz na Węgrzech.

Aby wziąć udział w konferencji, należy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy.

więcej informacji o konferencji

Projekt NQF-in
Głównym celem projektu NQF-in jest wsparcie decydentów krajów europejskich, a także instytucji unijnych (Komisji Europejskiej, Cedefop, European Training Foundation) w prowadzeniu polityki włączania kwalifikacji nadawanych poza systemami oświaty i szkolnictwa wyższego do krajowych ram kwalifikacji (systemów kwalifikacji).

W projekcie NQF-in biorą udział instytucje z Francji (Centre for Research on Qualifications, Céreq), Irlandii (Dublin Institute of Technology), Węgier (Educational Authority), Chorwacji (University of Split), Czech (National Institute for Education), Wielkiej Brytanii (Scottish Credit and Qualifications Framework Partnership). Dodatkowo, głównie w celach konsultacyjnych i doradczych, zaangażowani zostali partnerzy wspierający z Niemiec (Federal Institute of Vocational Education and Training, BIBB), Holandii (Dutch National Agency NCP NLQF) i Luksemburga (Ministerstwo Edukacji).

strona projektu NQF-in