O ramie na OSKKO w Krakowie

Oskko w KrakowieW dniach 1-3 marca 2013 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyła się X Ogólnopolska Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty. Podczas tego wydarzenia o Polskiej Ramie Kwalifikacji jako odpowiedzi na potrzeby rynku pracy opowiedziała Beata Balińska, ekspert projektu „Kwalifikacje po europejsku”.

Beata Balińska poprowadziła blisko dwugodzinne spotkanie na temat KRK drugiego dnia konferencji. Wprowadziła uczestników w podstawowe zagadnienia związane z Polską Ramą Kwalifikacji oraz wyjaśniła, jak wdrożenie PRK zmieni polski rynek pracy – przede wszystkim, jakie korzyści przyniesie pracodawcom, pracownikom i osobom uczącym się. - Dzięki Polskiej Ramie Kwalifikacji dyplomy i świadectwa staną się czytelnymi komunikatami dla pracodawców, bo będą potwierdzać rzeczywiste kompetencje absolwentów. Co również bardzo istotne, krajowy system kwalifikacji umożliwi formalne potwierdzanie kompetencji zdobytych poza szkołą, np. w pracy, domu, z Internetu. Obecnie takie możliwości są mocno ograniczone – mówiła.

W przerwie pomiędzy wystąpieniami wszyscy goście konferencji mogli odwiedzić stoisko informacyjne projektu KRK. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przede wszystkim najnowsza animacja dotycząca Polskiej Ramy Kwalifikacji pt. „Edukacja nowych możliwości” oraz broszura informacyjna na temat projektu KRK.

Udział ekspertów Instytutu Badań Edukacyjnych w krakowskiej imprezie był efektem porozumienia zawartego pomiędzy IBE a Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Kadry Kierowniczej, obejmującego wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w dziedzinie badań związanych z zarządzaniem w oświacie.

Beata Balińska w trakcie wystąpienia