cookies



Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

KRK na kongresie HR

kongres HR mO możliwościach współpracy branży HR z sektorem publicznym, skutecznym zarządzaniu i motywowaniu zespołu rekruterów, kierunkach rozwoju rynku rekrutacyjnego w Polsce i Europie dyskutowano podczas drugiego międzynarodowego kongresu „2nd International Recruitment Congress 2014”. Uczestnicy Kongresu próbowali również znaleźć odpowiedzi na pytania: jak wprowadzać nowoczesne technologie w rekrutacji oraz jak spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

16 września 2014 r., w Warszawie odbyło się drugie spotkanie poświęcone nowym sposobom rekrutacji i zarządzania pracownikami. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się m.in. Tom Hadley –  dyrektor ds. Polityki i Profesjonalnych Usług, REC (Recruitment and Employment Confederation), Natalia Hatalska – ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej, trendwatcher (obserwator trendów) oraz Piotr Mroziński – dyrektor operacyjny LinkedIn w Polsce.

Kongres rozpoczął się krótkim wystąpieniem Artura Skiby, wiceprezesa Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, organizatora spotkania. Kolejni prelegenci dzielili się swoimi doświadczeniami w dziedzinie rekrutacji. Tomasz Misiak, prezydent Rady Nadzorczej Work Service S. A. opowiadał o historii swojej firmy, która z małej firmy studenckiej rozwinęła się w międzynarodową spółkę. James Osborne, dyrektor generalny Elite Recruitment Network, opierając się na własnym doświadczeniu doradcy w wielu globalnych firmach rekrutacyjnych, wyjaśniał, jakie są kluczowe elementy umożliwiające zbudowanie najbardziej wartościowego biznesu rekrutacyjnego. Mateusz Grzesiak, trener rozwoju osobistego i coach, tłumaczył, w jaki sposób zbudować prosty plan edukacyjny dla wzrostu jakości komunikacji. 

W sesji case studies Katarzyna Trawińska – Konador, ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych, opowiedziała o modernizacji Krajowego Systemu Kwalifikacji. W swoim wystąpieniu:  - Jak zintegrowany system kwalifikacji zmieni rynek pracy? – poruszyła kwestie związane ze zwiększeniem wiarygodności polskich kwalifikacji w perspektywie krajowej i zagranicznej.

– Kwalifikacje w Polsce nadawane są przede wszystkim w systemie oświaty i w szkolnictwie wyższym. Istnieje jednak mnóstwo kwalifikacji, które funkcjonują poza tym systemem, mają różny status, są różnej rangi. Problem polega na tym, że nie zawsze wiadomo, czy kwalifikacje uzyskane w systemie pozaformalnym mają taką wartość, jaką obiecują ci, którzy je nadają – tłumaczyła Katarzyna Trawińska – Konador, podkreślając przy tym potrzebę stworzenia jednego zintegrowanego systemu kwalifikacji, który regulowałby rynek. 

Kolejnym problemem, na który zwróciła uwagę,  były metody weryfikowania kompetencji pracowników na etapie rekrutacji. – Jeżeli  podstawową metodą do oceny kompetencji jest analiza dokumentów rekrutacyjnych, np. CV, to czy jest to najlepszy sposób na sprawdzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych? – pytała liderka zespołu IBE.   – Być może narzędzia, które są stosowane przy rekrutacji, nie są najlepiej dobrane, ale mamy tu również inny problem, bardziej systemowy. CV, w którym wypunktowane są certyfikaty i osiągnięcia danego kandydata, nie bardzo mówi, czy za tymi dyplomami stoją faktycznie te kompetencje, których oczekuje pracodawca. Rozwiązaniem tych problemów jest stworzenie zintegrowanego systemu kwalifikacji, który pozwoliłby na obiektywną ocenę jakości szkoleń i edukacji. 

Więcej informacji na temat działalności Instytutu oraz projektu: „Kwalifikacje po europejsku”  można było uzyskać na stoisku Instytutu Badań Edukacyjnych, gdzie na uczestników kongresu czekały materiały i broszury informacyjne.  

W Kongresie wzięło udział ponad 100 osób, wśród nich menedżerowie największych i najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw, osoby odpowiedzialne za rekrutację i budowanie wizerunku pracodawców, dyrektorzy firm szkoleniowych oraz osoby zarządzające zespołami ludzkimi. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia.















 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE





MIiR