cookiesKalendarz wydarzeń

wrzesień 2022
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

Spotkanie KRK z branżą HR w Krakowie

krakow HR m4 września 2014 r. w Krakowie odbyła się druga edycja konferencji Regionalny Konwent HR. Podczas debaty dyrektorzy personalni dyskutowali nad zagadnieniem, jak polepszyć współpracę biznesu z edukacją oraz jak organizować wysokiej jakości staże i praktyki, by zmniejszyć bezrobocie wśród młodych.

W swojej prezentacji „Człowiek na rynku pracy – Polska i Europejska Rama Kwalifikacji” Beata Michalska, ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych, mówiła o tym, jak Ramy Kwalifikacji odpowiadają na potrzeby rynku pracy i ułatwiają komunikację między pracodawcą a potencjalnym pracownikiem. – Mamy dwie ścierające się opinie – z jednej strony mówi się, że to pracodawcy dyktują warunki na rynku pracy, a z drugiej strony – pracodawcy uważają, że nie są w stanie zatrudnić dobrych pracowników – mówiła ekspertka z IBE.

Powołując się na wyniki badania PIAAC, Beata Michalska pokazała, że mimo obiecujących wyników polskiej młodzieży w dziedzinie edukacji, w dorosłym życiu niewielki odsetek Polaków podejmuje dalsze kształcenie się. – Jeżeli nie mamy wykształconych umiejętności połączenia różnych kompetencji, to jesteśmy mniej skuteczni, a co za tym idzie – pogarsza się nasza sytuacja na rynku pracy – mówiła Beata Michalska, uzasadniając, jak ważne jest uczenie się przez całe życie i zdobywanie nowych kompetencji. 

Odpowiedzią na problemy związane z potwierdzaniem swoich kompetencji oraz ujednoliceniem systemu oceny szkoleń i kursów jest Polska Rama Kwalifikacji. PRK będzie narzędziem ułatwiającym określenie własnej ścieżki kariery zawodowej i pozwoli w przejrzysty sposób zaplanować rozwój osobisty.

Organizatorem konferencji było Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Jednym z partnerów merytorycznych Konwentu był Instytut Badań Edukacyjnych.  KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR