cookies



Kalendarz wydarzeń

marzec 2024
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

Instytut Badań Edukacyjnych na III Businesswoman Congress

Instytut Badań Edukacyjnych na III Businesswoman CongressW dniach 10–11 kwietnia 2015 roku w Warszawie odbyła się kolejna edycja Businesswoman Congress, po raz trzeci zorganizowanego przez wydawcę magazynu „Businesswoman&Life”. Jest to największe wydarzenie, zrzeszające najbardziej przedsiębiorcze kobiety w Polsce. Instytut Badań Edukacyjnych był partnerem tej inicjatywy.

  Instytut Badań Edukacyjnych na III Businesswoman Congress

– Według statystyk Polki są najbardziej przedsiębiorczymi kobietami Europy – powiedziała Elżbieta Jeznach, redaktor naczelna magazynu „Businesswoman&Life”, otwierając kongres „Kierunek: Transformacja, nowe podejście do biznesu”. Jak podaje Konfederacja Lewiatan, właścicieli krajowych firm panie stanowią 37%, a wśród kadry menedżerskiej – 35% wszystkich pracowników. Polki zdecydowanie częściej podejmują się prowadzenia działalności gospodarczej, wyprzedzając swoje koleżanki żyjące w krajach rozwiniętych gospodarczo, np. w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji. W wystąpieniach podkreślano rosnącą rolę kobiet w świecie biznesu, powstawanie coraz większej liczby firm kierowanych przez kobiety oraz nowych branż ściśle związanych z kobiecymi zainteresowaniami. Prelegenci poruszali zagadnienia związane z inwestowaniem w swoich pracowników i samych siebie, tworzeniem skutecznego zespołu pracowników oraz zadaniami przedsiębiorczości społecznej w biznesie.

Instytut Badań Edukacyjnych na III Businesswoman Congress

Instytut Badań Edukacyjnych reprezentowała Katarzyna Trawińska-Konador, lider Zespołu ds. badań i analiz w projektach KRK. Przedstawiła podstawowe założenia zintegrowanego systemu kwalifikacji oraz zaprezentowała Polską Ramę Kwalifikacji jako nowe narzędzie dla pracodawcy i rynku pracy. Położyła nacisk na coraz większą potrzebę uczenia się przez całe życie. – Zmiany technologiczne i dynamiczny rozwój gospodarczy skutkują zmianami popytu na kompetencje na rynku pracy. Uczenie się przez całe życie osób dorosłych może ograniczyć lukę, która powstaje po zakończeniu formalnej edukacji. Warto pamiętać, że nabyte kompetencje ulegają stopniowej dewaluacji, a otaczająca nas rzeczywistość zmienia się dynamicznie. Warto więc stale się uczyć, rozwijać i doskonalić – przekonywała ekspertka IBE. Katarzyna Trawińska-Konador podkreśliła także, że zintegrowanie kwalifikacji przyczyni się do wsparcia uczenia się przez całe życie, a tym samym pomoże zbudować nowoczesną gospodarkę Polski opartą na wiedzy. – Polska Rama Kwalifikacji stanowi pomost między światem edukacji a rynkiem pracy. Pozwoli przedstawiać swoje kwalifikacje w sposób zrozumiały dla pracodawców, zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku, ułatwi potwierdzanie posiadanej wiedzy i umiejętności zdobytych poza szkołą czy uczelnią, np. w czasie kursów lub warsztatów. Dorośli Polacy są zmotywowani do podwyższania swoich kompetencji, ale mają słaby dostęp do informacji o ofercie szkoleniowej oraz jakości takich usług – mówiła.

Instytut Badań Edukacyjnych na III Businesswoman Congress

Drugi dzień Kongresu dotyczył realizacji koncepcji work-life-balance, czyli umiejętności pogodzenia kariery zawodowej z życiem prywatnym. Materiały poświęcone ramom kwalifikacji na stoisku IBE cieszyły się powodzeniem, w sumie rozdano 800 publikacji.

Instytut Badań Edukacyjnych na III Businesswoman Congress


 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE





MIiR