cookiesKalendarz wydarzeń

luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

Kompetencje na start! Małopolski Dzień Uczenia się

Kompetencje na start! Małopolski Dzień Uczenia się„Wiedza to światło” – pod takim hasłem 3 czerwca rozpocznie się piknik naukowy z okazji V Małopolskiego Dnia Uczenia się. Kolejne bezpłatne warsztaty, szkolenia, konsultacje, pokazy i turnieje gier edukacyjnych odbywać się będą w weekend 7–8 czerwca.W pikniku naukowym w Brzeszczach wezmą udział uczelnie, szkoły z powiatu oraz instytucje z całej gminy. W sumie w jubileuszowy Dzień Uczenia się można będzie wybierać z ponad 60 wydarzeń, na które instytucje rynku pracy, edukacji i szkoleń zapraszają m.in. do Bochni, Chrzanowa, Gorlic, Krakowa, Limanowej, Nowego Sącza, Suchej Beskidzkiej i Tarnowa.

Hasło tegorocznej edycji Małopolskiego Dnia Uczenia brzmi „Kompetencje na start”. Największym kapitałem każdego człowieka jest bowiem to, co umie i jak się zachowuje, a więc jego kompetencje. Dzięki nim można wystartować i z sukcesem poruszać się po rynku pracy, bez względu na wiek. Każdy powinien zatem wiedzieć, jak swoje kompetencje określić lub gdzie znaleźć ludzi bądź instytucje, które mu w tym pomogą.

7 czerwca w Krakowie będzie można na przykład wziąć udział w warsztatach „Czy warto zostać wizażystą” i nauczyć się profesjonalnego makijażu, zakończonego sesją zdjęciową. Odbędzie się też dyskusja „Kreatywne szycie – pasja czy nowy zawód?”, połączona z konsultacjami z wieloletnim wykładowcą i instruktorem kursów krawieckich. Kolejna propozycja dotyczy zarządzania domowym budżetem. Podczas ćwiczeń zostaną zaprezentowane skuteczne metody planowania wydatków i gospodarowania finansami.

Z kolei 8 czerwca w Bochni będzie można poznać swoje kompetencje podczas warsztatów „Współczesne narzędzia do projektowania i wizualizacji w budownictwie oraz architekturze”. Uczniowie będą wykonywać projekt bryły domu za pomocą programu ArchiCad, z zastosowaniem technologii BIM.

Przy okazji warsztatów „Zagraj w zielone! Uruchom wyobraźnię i poznaj swoje kompetencje, aranżując przestrzeń relaksu” uczestnicy będą poznawać tajniki małej architektury, sadzenia krzewów i roślin. Dla miłośników malarstwa, rzeźby, rysunku także zaplanowano cykl warsztatów. Dodatkowo będzie można umówić się na konsultacje z doradcami zawodowymi, czy wziąć udział w sesji sprawdzającej kompetencje potrzebne do rozmowy kwalifikacyjnej, a także dowiedzieć się, jak skutecznie uczyć się języków obcych.

Jak co roku koordynatorem Małopolskiego Dnia Uczenia się jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Impreza ma zwracać uwagę na korzyści płynące z inwestowania we własny rozwój na każdym etapie życia, ale też pokazywać, że uczenie się to przyjemność, dobra zabawa i ciekawa forma spędzenia czasu razem
z najbliższymi.

Patronat honorowy nad Małopolskim Dniem Uczenia się 2015 objął Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego.


 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR