cookiesKalendarz wydarzeń

marzec 2023
P W Ś C Pt S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce

Ramy kwalifikacji w sporcie i turystyce12-13 grudnia 2011 r. w Toruniu odbyło się spotkanie zatytułowane „Europejskie Ramy Kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki”.  Konferencja zyskała wsparcie Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Edukacji i Sportu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Była to szczególnie ważna inicjatywa również z uwagi na brak przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki w Komitecie Sterującym, który nadzoruje tworzenie Polskiej Ramy Kwalifikacji.

Celem uczestnictwa przedstawicieli IBE, obok propagowania idei Polskiej Ramy Kwalifikacji, było zebranie informacji na temat sektorowych ram kwalifikacji w dziedzinie sportu i turystyki; nawiązanie współpracy z instytucjami unijnymi związanymi z tworzeniem ram kwalifikacji w sporcie i turystyce oraz z instytucjami i organizacjami krajowymi zainteresowanymi tworzeniem sektorowych ram kwalifikacji w obszarze sportu i turystyki.

Zebrane informacje mają znaczenie m. in. ze względu na konieczność wyłonienia zespołu ekspertów posiadających profesjonalną wiedzę dotyczącą poszczególnych sektorów gospodarki, którzy w przyszłości wspomogą IBE w procesie przypisywania kwalifikacji do poziomów w Polskiej Ramie Kwalifikacji.

W obszarze sportu i turystyki kwalifikacje można zdobywać zarówno w edukacji formalnej oraz pozaformalnej – silna pozycja sektora pozaformalnego, zarówno w skali kraju, jak i na arenie międzynarodowej, dostarcza dowodów na równość ścieżek dochodzenia do kwalifikacji i może stanowić źródło dobrej praktyki w zakresie opisu kwalifikacji do wykorzystania w bazie danych dobrych praktyk projektu KRK.

Doświadczenia innych krajów i organizacji międzynarodowych w dziedzinie tworzenia sektorowych ram kwalifikacji dostarczają wiedzy, która wspomoże projekt tworzenia PRK w odniesieniu do poszczególnych sektorów, ułatwiając rozwijanie sektorowych ram kwalifikacji.

Zobacz prezentacje z konferencji:

- Bart Ooijen z Komisji Europejskiej: „Sport and EQF. A perspective from the European Commission”
- dr Anna Szumilewicz, AWF Gdańsk: „Europejskie Ramy Kwalifikacji dla fitnessu (rekreacji ruchowej)”.

 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR