Konferencje

Konferencja półmetkowa projektu KRK - System kwalifikacji - narzędzie rozwoju Polski i Europy

System kwalifikacji - narzędzie rozwoju Polski i Europy 6-7 listopada 2013 r. w Warszawie odbyła się konferencja organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych „System kwalifikacji – narzędzie rozwoju Polski i Europy”, podczas której mówiono o tym, jak wykorzystać krajowy system kwalifikacji do rozwoju edukacji i szkolnictwa wyższego oraz o znaczeniu, jakie wdrożenie Polskiej Ramy Kwalifikacji będzie miało dla rynku pracy, rozwoju gospodarczego i poprawy jakości życia każdego z nas.

Dyrektor Generalny ds. Edukacji i Kultury Komisji Europejskiej, Jan Truszczyński, podkreślił, że Polska jest liderem, jeśli chodzi o jakość, kierunek i tempo prac nad Polską Ramą Kwalifikacji. Grupa Doradcza Komisji ds. Europejskich Ram Kwalifikacji uznała, że przygotowany przez Polskę raport referencyjny zawierający odniesienia Polskiej Ramy Kwalifikacji do Europejskiej Ramy Kwalifikacji, jest dokumentem wzorcowym, dlatego kraje Unii Europejskiej wdrażające swoje ramy powinny brać z nas przykład.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele resortów, naukowcy, przedstawiciele Komisji Europejskiej, międzynarodowi eksperci z krajów, które już wprowadziły u siebie ramy kwalifikacji i państw, które nad nią pracują: Szkocji, Niemiec, Francji, Rosji, Chorwacji, a także przedstawiciele instytucji, które koordynują wdrażanie ram w Europie oraz uczestnicy debaty społecznej: przedstawiciele organizacji branżowych, związków zawodowych, organizacji pracodawców.

{gallery}galerie/polmetkowa{/gallery}

Program Konferencji
Relacja z Konferencji

Pierwszy dzień konferencji - prezentacje

Drugi dzień konferencji  - prezentacje

Sesja I - Ramy kwalifikacji w szkolnictwie wyższym

Sesja II - Rola interesariuszy w systemie kwalifikacji

Sesja III - Zna, rozumie, potrafi - od kompetencji do kwalifikacji w zintegrowanym systemie

Zapraszamy do obejrzenia filmów z konferencji:

System Kwalifikacji - narzędzie rozwoju Polski i Europy

Relacja z sesji - Ramy kwalifikacji w szkolnictwie wyższym

Relacja z sesji - Zna, rozumie, potrafi - od kompetencji do kwalifikacji w zintegrowanym systemie

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/polmetkowa oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.