cookies



Kalendarz wydarzeń

kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Konferencje

O walidacji w Warszawie

Konferencja "Zintegrowany System Kwalifikacji. Walidacja efektów uczenia się"Jak ważne jest inwestowanie w rozwój własnych kompetencji, uczestnictwo w szkoleniach i kursach oraz zdobywanie nowych kwalifikacji potwierdzających posiadaną wiedzę, umiejętności i kompetencje? Konferencja pt. „Zintegrowany System Kwalifikacji. Walidacja efektów uczenia się” odbyła się 27 października 2015 roku w Warszawie.


W czasie spotkania eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Instytutu Języka Angielskiego Gama College opowiedzieli o wyzwaniach, jakie stoją przed pracodawcami i rynkiem pracy, a także o nowoczesnych narzędziach uczenia się przez całe życie.

Beata Balińska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych zaprezentowała założenia zintegrowanego systemu kwalifikacji jako narzędzia uczenia się przez całe życie. Podkreśliła znaczenie procedur zapewniania jakości w procesie nadawania kwalifikacji.

Na konferencji obecny był także Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Paweł Chorąży, który przedstawił założenia zewnętrznego systemu potwierdzania kwalifikacji w kontekście projektów edukacyjnych realizowanych ze środków Unii Europejskiej.

Radosław Szutowicz z Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego zaprezentował rezultaty eksperymentu przeprowadzonego przez ZDZ Olsztyn w latach 2007-2008, którego celem było wypracowanie działającego mechanizmu walidowania kompetencji zdobytych w doświadczeniu w branży instalacyjnej.

Prace nad procesem walidacji prowadzone przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach projektu pilotażowego wdrożenia krajowego systemu kwalifikacji przedstawiła Ewa Bodzińska-Guzik.

W konferencji uczestniczyła Elżbieta Jarosz z Instytutu Języka Angielskiego Gama College w Krakowie, która poświęciła swoje wystąpienie na zaprezentowanie profilu zawodowego nauczyciela języków obcych w Europie. W ramach projektu Leonardo da Vinci stworzono narzędzie pozwalające na opis kwalifikacji oraz ustalenie kompetencji zawodowych nauczyciela języków obcych w kontekście nowo wprowadzanych systemów nauczania, oceniania i kwalifikacji.

W spotkaniu w Warszawie wzięli udział przedstawiciele szkół zawodowych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, administracji publicznej, szkół wyższych oraz placówek zajmujących się edukacją z województwa mazowieckiego.

Prezentacje:


 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE





MIiR