Seminaria dla doradców zawodowych, edukacyjnych i uczelni

Izabela Dubas, trenerka, Instytut Badań Edukacyjnych. Instytut Badań Edukacyjnych przygotowuje zajęcia związane z budowaniem zintegrowanego systemu kwalifikacji. To system, który jest przyszłością dla wszystkich pracowników, pracodawców i dla nas wszystkich jako społeczeństwa. Jest niezwykle ważne to, żebyśmy bardzo dużo o tym wiedzieli i żebyśmy się mogli w tym odnaleźć. Dzięki temu będzie nam jako społeczeństwu łatwiej. Dlatego wzięliśmy na siebie przyjemność i obowiązek przygotowywania tego typu seminariów. Są one przygotowywane przez grupę ekspertów i niezwykle dobrze przygotowanych trenerów – zarówno doradców zawodowych, doradców edukacyjnych, jak również osoby, które uczeniem przez całe życie zajmują się na uczelniach.

Także wszelkiego rodzaju organizacje branżowe, związkowe są dla nas partnerami w tym, żebyśmy mogli pomóc tym wszystkim osobom, które chcą wejść do systemu, zapoznać się z systemem i być pomocnymi dla osób, które w przyszłości będą mogły z tego systemu korzystać. Wszystkie środowiska – poczynając od tych, które są dla nas autorytetem, czyli władze uczelniane, jak i doradcy, nauczyciele, związki branżowe – się tej zmiany boją. Ale kiedy przejdą z nami przez cały proces, wyjaśnimy na czym to polega, dlaczego jest ważne, żebyśmy byli bardziej elastyczni na rynku pracy, wtedy wszyscy to doceniają. Czas, który spędzamy z uczestnikami seminariów, daje wszystkim dużo satysfakcji i dzięki temu my mamy pewność, że wiedza i umiejętności przekazywane na seminariach pozwalają tą informację nieść dalej.