cookiesKalendarz wydarzeń

luty 2024
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Aktualności

O walidacji w teorii i praktyce w gronie ekspertów

16 października w ośrodku CEZAMAT odbyła się, zorganizowana przez IBE, konferencja Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji − od założeń do praktyki. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, instytucji certyfikujących oraz organizacji branżowych, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych z walidacją.

Czytaj więcej...

ZSK na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Podczas 9. Forum Rozwoju Mazowsza będzie można wziąć udział w wydarzeniach dotyczących Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Spotkania, warsztaty i konsultacje będą dedykowane zwłaszcza przedstawicielom administracji, przedsiębiorcom, doradcom zawodowym, a także przedstawicielom szkół wyższych, sektora pozarządowego, instytucji szkoleniowych i zrzeszeniom pracodawców.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do współpracy przy opisywaniu kwalifikacji oraz wsparcie w zakresie planowania walidacji

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) oferuje wsparcie w zakresie przygotowania opisów kwalifikacji rynkowych zgodnie z wymaganiami określonymi w ustawie o ZSK.

O wsparcie może się ubiegać podmiot prowadzący zorganizowaną działalność w obszarze gospodarki, rynku pracy, edukacji lub szkoleń, tj. taki, który wg przepisów Ustawy o ZSK może wystąpić do ministra właściwego z wnioskiem o włączenie kwalifikacji rynkowej do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Czytaj więcej...

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza do współpracy

Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) zaprasza do współpracy instytucje, które zostały wpisane na listę podmiotów uprawnionych do pełnienia funkcji zewnętrznego zapewniania jakości (PZZJ) wobec instytucji certyfikujących w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (ZSK).

Czytaj więcej...

Rozwój kwalifikacji w branży motoryzacyjnej

Rozwój innowacyjnych kwalifikacji w branży motoryzacji dzięki Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji był tematem seminarium, w którym wzięło udział niemal 70 zainteresowanych.

Czytaj więcej...

Drugi nabór na listę PZZJ zakończony

Kolejne dziewięć instytucji otrzymało uprawnienia jako PZZJ, czyli podmioty zewnętrznego zapewniania jakości. Ich rolą jest wspieranie instytucji certyfikujących w działaniach związanych z walidacją i certyfikowaniem.

Czytaj więcej...

Konferencja - Walidacja w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji - od założeń do praktyki

Wydarzenie jest skierowane do instytucji certyfikujących funkcjonujących w ramach wdrażanego w Polsce Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) i podmiotów ubiegających się o takie uprawnienia,a także: • pracodawców • organizacji branżowych • przedstawicieli administracji centralnej i samorządu terytorialnego • pracowników urzędów pracy • firm szkoleniowych • przedstawicieli działów HR • dyrektorów szkół i nauczycieli • doradców zawodowych • przedstawicieli instytucji i jednostek, zainteresowanych problematyką walidacji efektów uczenia się w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na 9. Forum Rozwoju Mazowsza

Już po raz dziewiąty Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych organizuje Forum Rozwoju Mazowsza. To najważniejsze w województwie mazowieckim wydarzenie o charakterze konferencyjno-warsztatowym związane z rozwojem regionu. Jego główną ideą jest promocja innowacyjnych projektów i rozwiązań, które dzięki wsparciu Funduszy Europejskich są realizowane i wykorzystywane na Mazowszu. W tym roku w gronie jego Partnerów nie mogło zabraknąć także Instytutu Badań Edukacyjnych i zespołu ZSK.

Czytaj więcej...

Dwie nowe kwalifikacje w ZSK

„Kosmetyczka – dyplom mistrzowski” i „Kosmetyczka – świadectwo czeladnicze” to nowe kwalifikacje rynkowe włączone do ZSK.

Czytaj więcej...

Bilans Kapitału Ludzkiego - fakty kontra mity polskiego rynku pracy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwersytet Jagielloński zapraszają na konferencje prezentujące wyniki badania Bilans Kapitału Ludzkiego (BKL). To jedno z największych polskich badań w obszarze rynku pracy.

Czytaj więcej...


 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE

MIiR