Newsletter
 Please wait...
|
Debata społeczna
Debata z Radą Interesariuszy
 28 marca 2017 r. odbyło się czwarte już spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla interesariuszy ZSK. W gronie przedstawicieli m.in. organizacji pracowników, pracodawców (w tym branżowych), administracji centralnej, instytucji z obszaru edukacji pozaformalnej, z udziałem przedstawicieli Rady Interesariuszy ZSK oraz dyrekcji i pracowników Instytutu Badań Edukacyjnych rozmawiano o monitorowaniu wdrażania ZSK.
Czytaj więcej...
Rada Interesariuszy
 Minister edukacji narodowej Anna Zalewska powołała Radę Interesariuszy ZSK, w której zasiadają przedstawiciele organizacji społeczno-gospodarczych, samorządu terytorialnego, Rady Programowej d.s. kompetencji oraz MEN.
Czytaj więcej...
Propozycje zasad współpracy z interesariuszami w ZSK
Publikacja przedstawia zasady współpracy w systemie kwalifikacji oparte na koncepcji włączenia do debaty możliwie szerokiej reprezentacji interesariuszy. W tekście omówiono formułę organizacyjną prac Rady Interesariuszy. Opisano również doświadczenia wybranych krajów Unii Europejskiej w organizowaniu współpracy na rzecz tworzenia i rozwoju systemów kwalifikacji.
Czytaj więcej...
Korzyści z systemu kwalifikacji
 Uczestniczący w debacie społecznej interesariusze są świadomi, jakie korzyści pracownikom, pracodawcom i branżom przyniesie zintegrowany system kwalifikacji. Z ich opiniami możemy się zapoznać w zakładce Opinie o ZSK. O korzyściach z modernizacji systemu kwalifikacji opowiada również ta animacja.
obejrzyj animację
Wykład o dialogu społecznym w ZSK
 Jak będzie rola interesariuszy w przyszłym zmodernizowanym systemie kwalifikacji, jak powinien być prowadzony dialog społeczny – mówił podczas konferencji 6 listopada 2015 r. prof. Jacek Sroka.
Czytaj więcej...
Prace nad sektorowymi ramami kwalifikacji (SRK)
W pierwszym etapie prac w obszarze sektorowych ram kwalifikacji (SRK) zakończonym jesienią 2013 roku przeprowadzono badania popytu na kompetencje i kwalifikacje w pięciu branżach: informatycznej, telekomunikacyjnej, bankowej, opieki zdrowotnej oraz farmaceutycznej.
Czytaj więcej...
Prace nad koncepcją polityki jakości w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji
Od kwietnia 2014 roku prowadzone są prace w ramach grupy konsultacyjnej ds. zapewniania jakości, do której należą pracownicy merytoryczni zespołu KRK, przedstawiciele zakładów doskonalenia zawodowego, instytucji edukacyjnych, szkoleniowych, walidujących i certyfikujących.
Czytaj więcej...
Prace nad standardem opisu kwalifikacji
Prace nad standardem opisu kwalifikacji były prowadzone w dwóch etapach. W okresie marzec – czerwiec 2014 przeprowadzono konsultacje wstępnego projektu standardu.
Czytaj więcej...
Raport z debaty społecznej
 Raport jest podsumowaniem debaty społecznej poświęconej Polskiej Ramie Kwalifikacji, którą Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadził w latach 2011 - 2013 w ramach projektu „Opracowanie założeń merytorycznych i instytucjonalnych wdrażania Krajowych Ram Kwalifikacji oraz Krajowego Rejestru Kwalifikacji dla uczenia się przez całe życie” .
Czytaj więcej...
Film o debacie społecznej
 Polska jest jedynym krajem w Europie, który pracuje nad nowym systemem kwalifikacji w oparciu o rozmowy z interesariuszami, a nie tylko badania i analizy. O tym, jak przebiega debata społeczna związana z tym tematem opowiada film zrealizowany w ramach projektu KRK.
zobacz film
Podsumowanie debaty społecznej - relacja
 24 września 2013 roku w Warszawie odbyła się konferencja, podsumowująca debatę społeczną dotyczącą Polskiej Ramy Kwalifikacji. Okazją do spotkania blisko 150 przedstawicieli administracji państwowej, uczelni wyższych, organizacji pracodawców było zakończenie II etapu debaty społecznej. Podczas konferencji eksperci instytutu zaprezentowali m.in. stan prac w projekcie, słownik KSK, założenia Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji, a także plan działań na przyszłość, w tym kampanię informacyjną.
Czytaj więcej...
413 kwalifikacji ma wstępny poziom w PRK
 Polska Rama Kwalifikacji ma osiem poziomów. Jak ustalić, jaki poziom przysługuje danej kwalifikacji? Eksperci IBE pracowali nad tym wspólnie z praktykami, przedstawicielami branż. W sierpniu 2013 roku zakończył się kolejny etap prac nad metodą przypisywania poziomu PRK do kwalifikacji.
Czytaj więcej...
Debata społeczna na temat projektu PRK
 Polska Rama Kwalifikacji ma wspierać wszystkich użytkowników systemu kwalifikacji: uczących się, instytucje edukacyjne i szkoleniowe, pracowników, pracodawców, a także doradców zawodowych. Dlatego debata na temat stopnia i form partycypacji zainteresowanych środowisk, przede wszystkim osób obecnych na rynku pracy, ma tak istotne znaczenie dla dobrego i skutecznego budowania w naszym kraju wiarygodnego systemu kwalifikacji opartego na odniesieniu do standardów europejskich ram kwalifikacji.
Czytaj więcej...
|
UŁÓŻ MNIE

|