październik 2022

KRK na konferencji HR Meeting

HR small20 marca 2013 roku w Warszawie odbyła się konferencja HR Meeting – ogólnopolskie spotkanie dyrektorów personalnych, specjalistów i praktyków zarządzania kadrami. Instytut Badań Edukacyjnych był partnerem konferencji.

Spotkanie pracowników działów personalnych miało na celu wymianę wiedzy i doświadczeń na temat pozycji HR w firmie, rentowności działań rozwojowych czy wyboru narzędzi efektywnego wspierania biznesu.

Na HR Meeting odbyły się wykłady dotyczące rentowności inwestycji szkoleniowych, efektywności biznesowej różnych narzędzi rekrutacyjnych, a także systemów motywacyjnych. W przerwach między wykładami goście konferencji odwiedzali stoiska informacyjne, wśród nich stoisko projektu „Kwalifikacje po europejsku”.

W jaki sposób można będzie potwierdzać kwalifikacje? Czy ułatwi to poruszanie się na europejskim rynku pracy? Czy łatwiej będzie można znaleźć odpowiedniego pracownika? W jaki sposób nowy system kwalifikacji wpłynie na  pracę specjalisty HR? – to najczęstsze pytania, jakie zadawali uczestnicy konferencji przy stoisku informacyjnym Instytutu Badań Edukacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przede wszystkim broszura informacyjna, która w prosty i czytelny sposób wyjaśnia, czym jest Polska Rama Kwalifikacji oraz jakie korzyści przyniesie każdemu z nas.

Organizatorem konferencji HR Meeting jest wydawnictwo Wiedza i Praktyka, które w ramach Akademii Wiedza i Praktyka organizuje specjalistyczne szkolenia i konferencje z zakresu zarządzania, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, podatków, księgowości, rachunkowości.

Stoisko projektu KRK na HR Meeting