maj 2024

Pierwsza wizyta studyjna w IBE

chorwacja201316-18 grudnia w IBE gościliśmy wizytę studyjną z Chorwacji. Odwiedzili nas przedstawiciele Ministerstwa Nauki, Edukacji i Sportu, Ministerstwa Pracy i Systemu Emerytalnego oraz sektora edukacji ponadgimnazjalnej i szkolnictwa wyższego, aby poznać polskie rozwiązania w obszarze projektowania i wdrażania Polskiej Ramy Kwalifikacji.
Pierwszy dzień wizyty został poświęcony tematyce zmian w polskim systemie oświaty oraz osiągnięciom Polski w tworzeniu Polskiej Ramy Kwalifikacji. Horacy Dębowski, ekspert IBE ds. PRK, podkreślił rolę i zaangażowanie  interesariuszy w pracach nad tworzeniem systemu kwalifikacji.

{gallery}galerie/chorwacja{/gallery}
Marek Kopyt, architekt portalu, przybliżył ideę stworzenia zintegrowanego rejestru kwalifikacji, który w przejrzysty sposób będzie opisywać nabyte kwalifikacje w języku efektów uczenia się.

Beata Balińska, ekspert IBE, podkreśliła rolę debaty społecznej i płynące z niej korzyści dla procesu tworzenia systemu kwalifikacji. Omówiła główne działania promocyjno-informacyjne projektu m.in. działania w Internecie i prasie, organizację konferencji krajowych i międzynarodowych, seminariów i wizyt studyjnych. Beata Michalska, trener ds. PRK, zaprezentowała rolę seminariów regionalnych prowadzonych na terenie całej Polski, których głównym celem jest zaznajomienie interesariuszy z tematyką KRK.

Podczas drugiego dnia wizyty delegacja odwiedziła Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Ostatniego dnia wizyty, Aleksandra Leyk z IBE, opowiedziała gościom o pracach projektu nad zapewnianiem jakości kwalifikacjom. Dr Agnieszka Chłoń-Domińczak, lider projketu KRK, zakończyła spotkanie  dyskusją, wymianą opinii i dobrych praktyk w zakresie wdrażania krajowych ram kwalifikacji w Polsce i w Chorwacji.

O chorwackich rozwiązaniach na temat systemu kwalifikacji można poczytać na stronach:
Portalu chorwackiej ramy kwalifikacji - www.kvalifikacije.hr
Ministerstwa Nauki, Edukacji i Sportu -  www.mzos.hr
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/chorwacja oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.