O RPL dla przedstawicieli szkolnictwa wyższego

O RPL dla przedstawicieli szkolnictwa wyższegoDo czego zobowiązuje uczelnie znowelizowana ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym? Jak zorganizować proces weryfikacji efektów uczenia się zdobytych poza murami szkół wyższych? W jaki sposób odpowiedzieć na potrzeby kandydatów na studia, którzy posiadają już doświadczenie zawodowe? Czym dokładnie będą zajmować się doradcy, a czym ewaluatorzy tego procesu? Na te i inne pytania eksperci IBE i przedstawiciele środowiska akademickiego dyskutowali podczas konferencji „Potwierdzanie efektów uczenia się w szkolnictwie wyższym. Narzędzia pracy organizatorów, doradców i ewaluatorów.”, która odbyła się 14 października br. w Warszawie.

Konferencja i towarzyszące jej warsztaty uzyskały aprobatę Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej.  Przypomnijmy, że Opiekunem merytorycznym przedsięwzięcia, jakim jest zrealizowanie cyklu warsztatów dla szkolnictwa wyższego, dotyczących RPL, jest prof. Ewa Chmielecka (Instytut Badań Edukacyjnych, Szkoła Główna Handlowa).

W konferencji wzięli udział:
  • organizatorzy procesu weryfikacji,
  • doradcy osób chcących zweryfikować zdobyte efekty uczenia się,
  • asesorzy (ewaluatorzy) w wydziałowych komisjach ds. potwierdzania efektów uczenia się, uznających ich zdobycie i uwzględniających potwierdzone efekty w programach studiów.