maj 2024

Raport samopotwierdzenia

Raport samopotwierdzeniaRaport samopotwierdzenia Krajowych Ram Kwalifikacji dla szkolnictwa wyższego przedstawia odniesienie Krajowych Ram Kwalifikacji dla Szkolnictwa Wyższego (KRK-SW) w Polsce do Ramy Kwalifikacji dla Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego oraz do Europejskiej Ramy Kwalifikacji dla uczenia się przez całe życie.
W raporcie scharakteryzowano ogólnie polskie szkolnictwo wyższe. Szczegółowo opisano KRK-SW, prace nad nimi oraz zaangażowanie wszystkich interesariuszy w ich stworzenie.

Dokument zawiera również kryteria i procedury, które należało spełnić, aby potwierdzić spójność KRK-SW z ramami w Europie, a także pokazuje sposób, w jaki tego dokonano. Ponadto uświadamia wyzwania, jakie czekają Polskę m.in. w związku z umasowieniem kształcenia w szkolnictwie wyższym i zwiększającym się zróżnicowaniem populacji studentów oraz z koniecznością zmiany punktu ciężkości z procesu kształcenia na jego efekty.

Raport samopotwierdzenia dostępny jest w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.

pdf pdf
Raport samopotwierdzenia