Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki w Warszawie

KonferencjaInstytut Badań Edukacyjnych wspólnie ze Związkiem Rzemiosła Polskiego i Narodowym Forum Doradztwa Kariery zaprasza na Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki, które odbędzie się 26 - 27 listopada w Warszawie. Konferencja poświęcona będzie przede wszystkim zagadnieniom dotyczącym współpracy pracodawców ze szkolnictwem ponadgimnazjalnym oraz promocji edukacji zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia dualnego.

Gościem honorowym forum będzie Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, która pierwszego dnia forum wygłosi prelekcję dotyczącą partnerstwa edukacji i gospodarki. O kształceniu dualnym, przygotowaniu zawodowym młodych pracowników, postulatach rzemiosła dotyczących rozwoju kształcenia zawodowego, a także o doradztwie zawodowym w rzemiośle opowiedzą przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego i Fundacji Społeczeństwo i Gospodarka.

Drugiego dnia forum odbędą się wykłady i panele dyskusyjne dotyczące kształcenia zawodowego i kwalifikacji zawodowych, w których wezmą udział m.in. dr Agnieszka Chłoń-Domińczak, lider projektów KRK w Instytucie Badań Edukacyjnych oraz prof. dr hab. Jolanta Choińska-Mika z IBE. Eksperci dyskutować będą również między innymi o tym, jaka jest rola doradztwa edukacyjno-zawodowego w wyborach edukacyjnych młodych ludzi i o potrzebie monitorowania losów absolwentów.

W Forum Edukacji Zawodowej i Gospodarki wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, szkolnictwa ponadgimnazjalnego, organizacji pracodawców i samorządu gospodarczego, w tym samorządu gospodarczego rzemiosła.

Więcej informacji na stronie Związku Rzemiosła Polskiego: www.zrp.pl.

PROGRAM FORUM