Instytut Badań Edukacyjnych gościem zebrania założycielskiego NOWACERT

Instytut Badań Edukacyjnych gościem zebrania założycielskiego NOWACERT11 czerwca 2015 r. w Warszawie odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Ekspertów Normalizacji, Walidacji i Certyfikacji NOWACERT. W spotkaniu będą uczestniczyły osoby zainteresowane wypracowaniem i stosowaniem wiarygodnych standardów walidacji oraz upowszechnieniem certyfikacji jako środowiskowego narzędzia oceny.

Głównym celem Stowarzyszenia będzie prowadzenie działalności naukowej, technicznej i edukacyjnej dotyczącej normalizacji, walidacji oraz certyfikacji. NOWACERT działać będzie na rzecz zwiększenia udziału ekspertów normalizacji i certyfikacji w pracach europejskich i międzynarodowych komitetów normalizacyjnych, jednostek certyfikujących oraz europejskich organizacji branżowych. Istotnym celem stowarzyszenia będzie również działalność popularyzatorska i oświatowa, polegająca na kształceniu studentów i osób dorosłych, kształceniu ustawicznym i przez całe życie. Organizacja zajmie się także potwierdzaniem zdobytych kwalifikacji poprzez tworzenie opisów kwalifikacji, walidacji i certyfikacje oraz upowszechnianiem certyfikacji jako środowiskowego narzędzia oceny firm, kwalifikacji i kompetencji osób oraz jakości wyrobów; wypracowaniem jednolitych programów i procedur, także w skali europejskiej. Postawione sobie cele Stowarzyszenie zamierza realizować poprzez organizację szkoleń, prowadzenie prac badawczych i rozwojowych, a także opiniowanie projektów i publikowanie poradników dotyczących normalizacji, certyfikacji i zdobywania kwalifikacji.

Stowarzyszenie nie będzie miało charakteru branżowego lecz horyzontalny obejmując wszystkie dziedziny, którymi będą zainteresowani jego członkowie.  Projekt statutu można znaleźć pod adresem http://freepdfhosting.com/128afd0811.pdf

Osoby zamierzające uczestniczyć w tym posiedzeniu proszone są o wcześniejsze przysłanie zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .