cookies



Kalendarz wydarzeń

maj 2024
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


Poznańska debata o kwalifikacjach

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/poznan2014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Lublin m20 maja 2014 r. w Poznaniu odbyła się konferencja Instytutu Badań Edukacyjnych pt.: „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie”, w której wzięli udział doradcy edukacyjno-zawodowi, nauczyciele i dyrektorzy szkół, trenerzy, pracownicy działów HR, urzędów pracy, kuratoriów oświaty, szkół wyższych, ochotniczych hufców pracy oraz pracodawcy. 

 

Jan Burski, ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych, zaprezentował wyniki badań realizowanych przez IBE, w tym międzynarodowych badań uczniów (PISA - Programme for International Student Assessment ), osób dorosłych (PIAAC - Programme for the International Assessment of Adult Competencies) i osób starszych (SHARE - Survey of Health, Ageing and Retirement in Europe), podkreślając rolę i wagę polityki uczenia się przez całe życie.

O nowych trendach w edukacji i na rynku pracy oraz o założeniach krajowego systemu kwalifikacji, w tym pracach nad opracowaniem i wdrożeniem Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji oraz walidowaniu efektów uczenia się opowiedziała prof. Ewa Chmielecka, ekspert merytoryczny projektu „Kwalifikacje po europejsku”.

Halina Juszczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie opowiadała o strategii rozwoju i promocji uczenia się przez całe życie w Małopolsce, powołując się na projekt Małopolskiego Partnerstwa na Rzecz Kształcenia Ustawicznego. W ramach partnerstwa powstało wiele wyjątkowych inicjatyw promujących postawę otwartą na rozwój i naukę wśród mieszkańców Małopolski, m.in. Małopolski Dzień Uczenia się Przez Całe Życie czy Plebiscyt na Edukacyjną Gminę Małopolski.


Zenon Kiczka, przewodniczący Komitetu Gospodarki Miejskiej Krajowej Izby Gospodarczej opowiedział o obecnych wyzwaniach jakie stawia przed polskimi miastami zmieniający się rynek pracy oraz o kompetencjach zawodowych menedżera gospodarki miejskiej i komunalnej w odniesieniu do poziomów Polskiej Ramy Kwalifikacji. Podkreślił, że „kwalifikacja wpisuje się w wyzwania rozwojowe, a nie dopasowuje do obecnych realiów funkcjonowania sektora usług komunalnych”. 

{gallery}galerie/poznan2014{/gallery}

Prezentacje prelegentów:






Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/poznan2014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.


 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE





MIiR