cookies



Kalendarz wydarzeń

maj 2024
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Newsletter

Wpisz swój e-mail jeśli chcesz otrzymywać nowe informacje dotyczące przebiegu projektu.


O idei uczenia się przez całe życie w województwie kujawsko-pomorskim

bydgoszcz 1 mCzy polski rynek pracy jest podobny do amerykańskiego? Co oznacza w praktyce uczenie się przez całe życie? Jak badane są kompetencje Polaków reprezentujących różne grupy wiekowe? – odpowiedzi na te pytania można było usłyszeć podczas konferencji „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie”, która odbyła się 10 grudnia w Bydgoszczy. Prelegentami byli dr Tomasz Saryusz-Wolski, Jan Burski z Instytutu Badań Edukacyjnych, a także Monika Gucwa z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Czytaj więcej...

O wyzwaniach rynku pracy w Łodzi

lodz 2 mJakie działania należy podjąć na rzecz poprawy systemu edukacji? Czy kształcenie dualne jest odpowiedzią na niedopasowanie kwalifikacji pracowników do potrzeb rynku pracy? Na te i inne pytania odpowiedzieli specjaliści z Instytutu Badań Edukacyjnych, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi podczas konferencji „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie”, która odbyła się 1 grudnia w Łodzi.

Czytaj więcej...

O podnoszeniu kwalifikacji w regionie świętokrzyskim

nowysacz 1 m25 listopada w Kielcach odbyła się konferencja pt. „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie”. O tym, dlaczego człowiek powinien w każdym wieku podnosić swoje kompetencje oraz jakie inicjatywy realizowane są w tym zakresie w województwie świętokrzyskim, opowiedzieli eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i Kielcach.

Czytaj więcej...

Podkarpackie stawia na zawodowców

rzeszow 3 m– W dzisiejszych czasach nie powtórzy się już sytuacja, kiedy przez całe życie będziemy pracować w jednej firmie – mówiła Beata Balińska, ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych, podczas konferencji regionalnej w Rzeszowie. Zagadnienie uczenia się przez całe życie oraz kwestie związane z systemem kwalifikacji były głównym tematem konferencji regionalnej zorganizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych, która odbyła się 18 listopada br.

Czytaj więcej...

Na Mazowszu o dobrych praktykach na rzecz uczenia się przez całe życie

warszawa 1 mO krajowym systemie kwalifikacji, sektorowych ramach kwalifikacji oraz dobrych praktykach na rzecz uczenia się przez całe życie z województw mazowieckiego i małopolskiego opowiadali eksperci podczas konferencji regionalnej, która odbyła się 6 listopada 2014 r. w Warszawie. 

Czytaj więcej...

W Opolu o podnoszeniu i zdobywaniu kwalifikacji

opole 7 m21 października 2014 r. w eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i w Opolu spotkali się, by opowiedzieć o idei uczenia się przez całe życie. Uczestnicy konferencji pt. „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie” dowiedzieli się, jaki jest stan prac nad Polską Ramą Kwalifikacji i dlaczego wdrożenie PRK będzie korzystną zmianą dla rynku edukacji i pracy.

Czytaj więcej...

Olsztyńska debata o kwalifikacjach

Olsztyn mCo o Polakach mówią wyniki Międzynarodowego Badania Kompetencji Osób Dorosłych (PIAAC)? Jak polska młodzież wypada na tle innych państw OECD w badaniu PISA? W jakim stopniu dalsza edukacja może wpływać na sytuację i potrzeby osób w wieku 50+ na rynku pracy? Dlaczego warto uczyć się przez całe życie? Odpowiedzi na te pytania można było usłyszeć 14 października br. w Olsztynie.

Czytaj więcej...

O czym nam mówią sektorowe ramy kwalifikacji?

sala m7 października we Wrocławiu, podczas konferencji „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie”, prelegenci Instytutu Badań Edukacyjnych, obok zagadnień zintegrowanego systemu kwalifikacji omówili także temat sektorowych ram kwalifikacji. 

Czytaj więcej...

Uczenie się przez całe życie - dyskusja o kwalifikacjach w Małopolsce

Krakow mJakie korzyści przyniesie zintegrowany system kwalifikacji, które z branż są najważniejsze dla rozwoju Małopolski, czym jest barometr zawodów oraz jak można promować uczenie się przez całe życie - na te i inne tematy dyskutowali uczestnicy konferencji regionalnej w Krakowie.

Czytaj więcej...

Kogo potrzebuje lubuski rynek pracy?

BM miniJakie zawody są najbardziej pożądane przez lubuskich pracodawców? Ile osób w województwie lubuskim wyjeżdża za granicę po ukończeniu studiów? Jak działają programy tzw. krótkiego cyklu kształcenia wyższego? Odpowiedzi na te pytania mogli uzyskać uczestnicy konferencji „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie” 23 września w Zielonej Górze.

Czytaj więcej...

O zarządzaniu kwalifikacjami na Podlasiu

O zarządzaniu kwalifikacjami na Podlasiu - Dlaczego pracujemy nad zintegrowaniem systemu kwalifikacji w Polsce? Aby pomóc osobom uczącym się i pracującym, które myślą o rozwijaniu swoich kompetencji - mówiła Magdalena Dybaś, ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych, podczas konferencji regionalnej w Białymstoku 8 września 2014 r.

Czytaj więcej...

Na Śląsku o nowych wyzwaniach dla edukacji i rynku pracy

Katowice miniCzym się różni technik informatyk od technika teleinformatyka? Jak właściwie interpretować wyniki badań kompetencji osób dorosłych PIAAC i co one mówią o kondycji naszej edukacji? Jak Polska Rama Kwalifikacji zmieni edukację, rynek pracy i szkoleń – o tym wszystkim mogli dowiedzieć się uczestnicy konferencji „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie”, która odbyła się 2 września  2014 r. w Katowicach.

Czytaj więcej...

Gdańska dyskusja o kwalifikacjach

Gdańska dyskusja o kwalifikacjach- Odpowiedź na pytanie, po co nam ramy kwalifikacji, jest taka: żebyśmy umieli się wpasować w europejski świat - powiedziała Katarzyna Hall w wystąpieniu otwierającym konferencję w Gdańsku. Spotkanie odbyło się 4 lipca i uczestniczyło w nim blisko 100 osób, a jednym z gości była pomorska kurator oświaty Elżbieta Wasilenko.

Czytaj więcej...

W Szczecinie o kwalifikacjach

W Szczecinie o kwalifikacjach– Musimy uczyć w oparciu o efekty. To nowe podejście dla wszystkich –mówiła Beata Michalska, ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych, podczas konferencji regionalnej w Szczecinie. Zagadnienie uczenia się przez całe życie oraz kwestie związane z systemem kwalifikacji były głównym tematem konferencji regionalnej zorganizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych, która odbyła się 1 lipca br. w Szczecinie.

Czytaj więcej...

W Toruniu o korzyściach dla pracodawców

Torun mini– Edukacja nie jest wydatkiem budżetowym, tylko inwestycją w sukces społeczny – mówiła prof. Ewa Chmielecka na konferencji “Kwalifikacje dla każdego” 28 maja w Toruniu. – Te kraje, które potrafią wykorzystać umiejętności swoich obywateli i wspierać ich rozwój, będą miały rozwój gospodarczy  – uzupełniła prezes Lewiatana dr Anna Karwowska. 

Czytaj więcej...

Poznańska debata o kwalifikacjach

Lublin m20 maja 2014 r. w Poznaniu odbyła się konferencja Instytutu Badań Edukacyjnych pt.: „Kwalifikacje dla każdego. Nowe podejście do uczenia się przez całe życie”, w której wzięli udział doradcy edukacyjno-zawodowi, nauczyciele i dyrektorzy szkół, trenerzy, pracownicy działów HR, urzędów pracy, kuratoriów oświaty, szkół wyższych, ochotniczych hufców pracy oraz pracodawcy. 

Czytaj więcej...

W Lublinie o uczeniu się przez całe życie

konferencja LublinO potrzebie uczenia się przez całe życie i krajowym systemie kwalifikacji opowiadali eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Wojewódzkich Urzędów Pracy w Krakowie i Lublinie podczas konferencji, która odbyła się 24 kwietnia 2014 r. w Lublinie. 


Czytaj więcej...


 KRK na youtube

UŁÓŻ MNIE





MIiR